Forky’s Žilina

Námestie Andreja Hlinku 7B , 010 01 Žilina

0911 225 115

Facebook

JEDÁLNY LÍSTOK

Otváracie hodiny
Pondelok – Piatok 09:00 – 21:00

ČO JE TO FORKY’S?
Forky’s je koncept moderného bistra-reštaurácie, kde sa všetko jedlo pripravuje z čisto rastlinných surovín. Nepoužívame žiadne ingrediencie živočíšneho pôvodu. V našich predajných regáloch, ktoré sú súčasťou bistra, nájdete vegánske špeciality z celého sveta, rovnako ako výberové produkty značky Forky’s.

ZDRAVO A CHUTNE? ÁNO!
Cieľom našej kuchyne je ponúknuť hosťom klasické pokrmy slovenskej i svetovej kuchyne, ale aj nové poňatia pokrmov ako napr. superbowls – chuťovo a nutrične bohaté veľké šalátové misky s vysokým podielom quinoy. Dôležitou časťou ponuky je street food – zdravá forma fast foodu, ktorá sa od klasického líši nulovým obsahom cholesterolu, vysokým obsahom vlákniny, vitamínov a minerálov a prvotriednou kvalitou surovín.

RASTLINNÁ STRAVA NIE JE IBA PRE VEGÁNOV
Forky’s burgery alebo tortilla wrapy si proste zamilujete. Zákazníci s intoleranciou na lepok si u nás vždy vyberú z bohatej ponuky bezlepkových pokrmov. Pre vitariánov so zameraním na RAW stravu máme v ponuke okrem iného i skvelé wrapy zo zeleninovej „kože“, ktorú sušíme vždy cez noc v prvotriednej sušičke. Forky’s dokazuje, že jedlo úplne bez živočíšnych prísad môže byť nielen zdraviu prospešné a ohľaduplné k okoliu, ale i krásne a veľmi chutné.

FANTASTIC WITHOUT PLASTIC!
Forky’s záleží na životnom prostredí, preto si u nás môžete akýkoľvek pokrm odniesť so sebou v bio-plastovom 100% ekologicky odbúrateľnom obale (PLA). Pre všetky balené jedlá používame obaly, vyrobené výhradne z rastlinnej biomasy (kukurice, repa, zemiaky, obilniny), ktoré sú ľahko rozložiteľné. Veríme, že je to správny krok, ktorý oceníte aj napriek vyššiu cenu týchto k prírode šetrných materiálov. Viac informácií tu.

Menučka.sk – denné menu na jeden klik

Mapa