Donáška Amritarání zaujme zdravými lahôdkami s chuťou Indie

Posted by Kategórie: Bratislava, donáška, Regióny, reštaurácie, vegánske jedlo
Donáška Amritarání zaujme zdravými lahôdkami s chuťou Indie
Pokiaľ ste v okolí Bratislavy od svojich známych počuli sťažnosti na nedostatok možností objednávky vegetariánskeho či vegánskeho jedla, mali by ste im odporučiť donáškovú službu Amritarání. Po prvej objednávke na nich nedajú dopustiť.

“Snažíme sa, aby naše jedlo bolo potravou nielen pre telo, ale aj pre dušu,” začína svoje rozprávanie Roman, majiteľ donáškovej služby Amritaráni. Nezisková organizácia, ktorá sa prioritne zaoberá rozvážaním vegánskeho, vegetariánskeho a bezlepkového jedla, si vďaka vysokej kvalite buduje medzi zákazníkmi veľmi dobré meno.

Prekvapia vás chutnými receptami védskej kuchyne

Samozrejme, nič nie je zadarmo. Za každým fungujúcim podnikom stojí veľa práce, námahy a skutočného presvedčenia.

Amritarání: foto: menucka.sk/amritarani
foto: menucka.sk/amritarani

“Chceme, aby nás zákazníci považovali za príjemnú a atraktívnu formu stravovania, ale najmä aby sa oni cítili plní energie a spokojní,” pokračuje majiteľ. Objasňuje, že základom Amritarání je védska, respektíve staroindická kuchyňa.

“Jej základom je výlučne čerstvá zelenina, ovocie, obilniny, strukoviny, mlieko. Z týchto surovín dokáže védska kuchyňa vytvoriť nekonečné množstvo jedál, pričom každý pokrm má vždy novú chuť. Dôležitým pravidlom je, že kuchári pri príprave jedlu nesmú ochutnávať,” hovorí nadšene majiteľ donášky, ktorý sa venuje aj vareniu, rozvozu a šíreniu osvety o zdravom stravovaní.

Práve dômyselné kombinácie rôznych druhov korenín a bylín dodávajú kuchyni exotický nádych, ktorý priláka zákazníkov. Jedlá sú potom chutné, autentické, výnimočné a najmä ľahko stráviteľné pre žalúdok.

Amritarání: foto: menucka.sk/amritarani
foto: menucka.sk/amritarani

Populárna forma donášky jedla aj pre tých najviac zaneprázdnených

Amritarání funguje teda ako donášková služba, ktorej dennú menu sa skladá z ryže, zemiakov alebo pohánky, polievky, sabdží (predstavuje hlavné zeleninové jedlo), šalátu alebo raitu (jogurtový šalát), čatní (pikantná omáčka), chuťovky – koftu, bharatu, papadom alebo pakoru. Ako bonus si k dennému menu v cene 6 € aj s dovozom môžete dokúpiť dezert podľa aktuálnej ponuky.

“Našich stravníkov a podporovateľov si veľmi vážime a najväčším vyznamenaním pre nás je, keď sú s jedlom skutočne spokojní a radi si dobroty od nás znovu objednajú,” dodáva s nadšením Roman.

Objednať si z denného menu Amritarání je veľmi jednoduché a dá sa to aj deň vopred, vždy do osemnástej hodiny, prípadne v aktuálny deň medzi siedmou a deviatou hodinou rannou.

Amritarání: Láska k zvieratám a k životu - aj taká je filozofia majiteľa, foto: archív majiteľa
Láska k zvieratám a k životu – aj taká je filozofia majiteľa, foto: archív majiteľa

Ako bonus – BIO koncept celého podniku

Roman sa netají tým, že je pre svoje podnikanie veľmi zapálený. Je presvedčený o tom, že kvalitná a zdravá strava je základom dobrého života, a tak robí všetko preto, aby svoju osvetu šíril k čo najväčšiemu počtu stravníkov.

“Varíme z bio zeleniny, ktorú sami dopestujeme na našich záhradách a poliach. Zákazníci teda jedia z našej vlastnej úrody špenátu, mrkvy, hrášku, mangoldu, uhoriek, kalerábu, baklažánu, paradajok, paprík, cukiet, hokaida a karfiolu  – všetko bez postrekov a chémie pre podporu pevného zdravia,” dodáva nakoniec majiteľ.

Amritarání zabezpečí aj catering či naplní objednávku rozličných sladkostí

Aby toho nebolo málo, Amritaráni nefunguje len ako koncept donášky jedla do Bratislavy a blízkeho okolia. Na objednávku vám zabezpečí aj vegetariánske cateringové služby pre väčšie alebo menšie oslavy, posedenia, svadby či vernisáže  na území celého západného Slovenska. Cateringové občerstvenie si poskladáte podľa vašich predstáv, chutí a želaní k vašej absolútnej spokojnosti.

Amritarání: foto: menucka.sk/amritarani
foto: menucka.sk/amritarani

Hrdí môžu byť aj na ponuku zdravých sladkostí, ktoré vám (rovnako ako jedlo) pripomenú jedinečnú voňavú chuť Indie. Všetky sú vyrobené z ovocia, orechov, obilnín, cícerovej múky, pravého masla, prírodného cukru, mlieka a exotického korenia. Neobsahujú konzervačné látky, umelé farbivá ani vajíčka, a tak vyhovejú aj tým najnáročnejším zákazníkom. Kvalitnú stravu v Bratislave nájdete aj v reštaurácii Corona Bar.

Ak vás tento moderný a ekologický koncept stravovania oslovil a doposiaľ ste nemali možnosť ho vyskúšať, zmeňte to v dohľadnej dobe. Práve jarné obdobie priam volá po tom, aby ste svojmu telu dopriali chutnú, zdravú a čerstvú stravu každý deň.


Zdroje fotografií: archív majiteľov, www.amritarani.sk, www.menucka.sk/amritarani

Zdroj titulná fotografia: pexels.com